کلوچه خرمایی خانم گل

مواد لازم :

خرما

زنجبیل

کنجد

مایه خمیر

آرد

پف کننده کیک

روغن مایع

زیره  

مایه خمیر 2 قاشق غذاخوری  + نصف قاشق چایخوری + یک قاشق غذاخوری شکررا با نصف استکان آب مخلوط کرده صبر کنید تا آماده شود.

مقداری زیره (یک قاشق غذاخوری پر)  را شسته و خشک کنید در صورت تمایل آسیاب کنید یا نیم کوب کنید .

آرد 5/4 پیمانه الک کنید و با یک پیمانه روغن مایع خوب مخلوط کنید . زیره را با آن مخلوط کرده و یک قاشق غذاخوری پف کننده کیک  با آرد مخلوط کنید .

خرما را هسته بگیرید و و در ظرفی با حرارت ملایم با کمی روغن خوب بکوبید تا یکدست و صاف شود مقداری زنجبیل به اضافه کنید اگر دوست داشتید کنجد را تفت داده و آسیاب  کنید و به خرما اضافه کنید .

 

آرد را درون ظرفی ریخته و مقداری شیر گرم ( حدود یک استکان و نیم  )  به آن اضافه کنید مایه را نیز اضافه کرده و خوب ورز دهید اگر در حین ورز دادن متوجه شدید خمیر سفت است  کمی شیر اضافه کنید ولی مواظب باشید سفت نشود . خوب که ورز دادید در جایی با حرارت ثابت ( یک پارچه رویش بگذارید ) بگذارید تا ور بیاید .

وقتی خوب ور آمد مقداری از خمیر را برداشته و مانند شکل گود نموده کمی خرما در آن بگذارید و لبه را جمع نموده  و خرما را با خمیر بپوشانید سپس برعکس کرده با وردنه پهن نموده و در نهایت با سک سک سوراخ هایی در آن ایجاد نمایید به خاطر این که یک جا پف نکند .کمی آب و شکر مخلوط نموده و روی گاز تا حرارت ببیند کمی کش دار شود با قاشق روی خمیر گذاشته و کنجد بریزید تا بچسبد کنجد اضافی را در ظرفی بریزید. چون در فر برقی درست می کنم و ذائقه خودم کلوچه نازک است  سریع درست می شوند .امروز بعد از نهار درست کردم .