سلام

ماه مربا یا ماه عسل

بدرقه یا استقبال

میشه همزمان این دومراسم رو تو یه شب برگزار کرد ؟ تا حالا برای شما پیش اومده ؟

من امشب برای اولین بار این دو مراسم رو با هم دیدم

خیلی شب زیبایی بود خانواده داماد با دوجعبه شیرینی و یک دسته گل و یک جعبه کوچک که مشخص بود توش طلاهست وارد شدند و نشستند

یک ساعت مونده به ساعت پروازشون بلند شدیم و رفتیم دم در قبلش عروس و داماد نمازشون رو خوندند و یه مدتی هم با ساکشون ور رفتند دم در هم داماد دست و دل باز ما شاباش داد از نوع 5 تومنیش  بابا ای ول داماد! ولی من چیزی گیرم نیمود چون داشتم فیلم و عکس میگرفتم این هم اندر مصائب فیلم و عکس تو ماشین که نشستیم به قول بچه ها اوپس اوپس گذاشتیم دستمال کاغذی گرفتیم دستمون و جلوی ماشین عروس که پر بود ادم رفتیم و دستمال رو هر بار که باد میبرد دوباره برمیداشتیم دستمال ماشینمون تموم شده بود از یکی گرفتیم .

رفتیم فرودگاه با هل و قند و جعبه شیرینی اول گفتیم اونجا شیرینی بدیم بعدش  من گفتم این شیرینی رو با خودتون ببرین هر کس رو توراه  هواپیما دیدین بهش بدین حتی از هل و قند اهم دادیم که بدن به خلبان و خدمه .

تاجایی که میشد باهاشون رفتیم به داماد اشاره کردم به اون مسئولی که مسئول قسمت چک کردن بلیط و این چیزا بود شیرینی تعارف کنه !

اشک تو چشمام جمع شده بود چندساله که خیلی دلم می خواد برم مشهد ولی نمی دونم چرا امام رضا نمی طلبه ؟!

امام رضا دعای خیری بدرقه راه عروس و داماد امشب ما کن  آمین

امام رضا خودت پشتیبان زندگی جدیدشون باش

امام رضا امشب مهمون تو هستند

کاری کن بهشون خوش بگذره

همه عروس دامادا با ماشین میرن سر خونه زندگیشون عروس و داماد ماهم با هواپیما رفتن کیلی لی لی کیلی یلی لی !

یه نفرکل زد کسی همراهی نکرد خوب به ما چه اینجا سالن فرودگاهه بابا ما عروس داریم !

وقتی که عروس و داماد از یکی از این درهای مات شیشه ای رفتن

رفتیم یه جای دیگه منتظر عروس و داماد دیگه ای که از ماه مربا برمیگشتن باشیم

حالا چی میگن ؟ میگن استقبال ؟ بدرقه ؟ من امشب همه رو قاطی پاتی کردم .

وقتی عروس و داماد رو دیدیم با مادر عروس کیلی کیلی کیلی این دفعه دونفر بودند عروس و داماد با هم دیگه خیلی خجالت کشیدند دوتاشون با هم گفتند آبرومونو بردین نگین وای ! اوناهم از ماه مربا اومدند.

یه سوال سه هزار میلیون بود ؟سی هزار بود؟ میللیارد ؟میلیارد؟ راستی چند نقطه داره اصلا چندتا ل داره چند تا م داره ؟        

اصلا چیه این میل میل این هزار هزار  که هرروز هی میگن  که هنوزم هم مشخص نشده سودشون چقدر بوده اصلا کجان ؟

سهم ما این  وسط کجاست ؟راستی چرا

سهم ماآسفالت  خیابون بلوارمونه که یک ماهه هنوز آسفالتش نکردند و..... ....و ..... و .......... برومونو بردین نگین وآبرومونو بردین نگین

عروس ماه عسل امشبون به جای برگزار کردن مراسم عروسی رفتن مسافرت این شالله که خوش بخت بشن همه براشون دعا کنند این اولین عروسی بود تو فامیل که اینجوری زندگی جدیدشون رو شروع کرد

 مبارکشون باشه

پی نوشت 1 : دیروز با چزابه رفتیم خونه همین عروس ماه عسلی خونه خیلی قشنگ و تمیز و مرتب و نو بود البته بعد از یک هفته که خونه مادرشوهر شام و نهار خورده بودند دیروز می خواستند آشپزی کنند البته عروس خانم !فکر کنید چی می خواست درست کنه ماکارونی وای من عاشق ماکارونی هستم از هرنوعش یه نکته آموزشی اگه همه موارد رو برای ماکارونی رعایت کردید و خوشمزه نشد کافیه تو سسش کمی آبلمو بریزید رب های بیرون بعضیاشون ترش نیستند شیطونی کردیم رفتیم سر یخچالشون به غیر یه صندوق میوه که قرار بود بره تو یخچال یه بشقاب بود که شاخه های زرشک تازه چشم مارو به خودش جلب کرد و نتونستیم جلوی خودمون رو بگیریم خیلی خوشمزه بود یادتون باشه اگه این فصل رفتین طرقبه میتونید زرشک تازه گیر بیارین .