الروتی

الروتی نوعی نان عربی است ودستور پخت آن را از یک سایت مربوط به خانمی حنان از بحرین ترجمه کردم.

مواد لازم :

آرد: 3 پیمانه

نمک: نصف قاشق سوپ خوری

مایه خمیر: 1قاشق سوپ خوری

شکر: نصف قاشق چایخوری

آب ولرم: برای خمیر

کره نرم شده: یک قاشق سوپ خوری

طرز تهیه :

مایه خمیر، شکر و نصف پیمانه آب ولرم را کمی هم بزنید و درمکان گرمی10دقیقه زمان دهید تا تخمیر شود.

آرد و نمک را با هم الک کنید و مایه خمیر را به آرد اضافه کنید. کره و یک سوم پیمانه آب را هم با مواد مخلوط نمایید. 10 دقیقه خمیر را ورز دهید تا خمیر یکدستی بدست آید. خمیر را در مکان گرمی قراردهید تا حجمش دوبرابر شود.

قالب مورد نظر خودتان را ترجیحاً با کره چرب کنید. نان را فرم دهید و یا به صورت ساده در قالب قراردهید. دوباره 30 دقیقه زمان دهید تا خمیر حجمدار شود. سپس قالب را در فر220درجه، به مدت 35 الی40دقیقه قراردهید تا نان پخته شود.

با این خمیر می توانید نان اسفناج یا نان کدو درست کنید.

 نان کدو

طرز تهیه:

خمیر نان روتی را آماده کنید و استراحت دهید.

کدوها را بشوریید. بدون آن که پوست بگیرید نگینی خرد کنید. به همراه یک کدوی متوسط، یک حبه سیر را نیز خرد نمایید و با کمی کره و نمک تفت دهید. کدو را با کمی فلفل طعم دار کنید و کنار بگذارید تا سرد شود.

این نان را به چند روش می توانید آماده کنید که در ادامه به آنها اشاره می شود:

روش اول: کمی از خمیر را بردارید و کف دست گود کنید و از کدو داخل خمیر دهید. خمیر را جمع کنید و در قالب یا در سینی فر بگذارید. به همین صورت همه خمیر را درست کنید تا تمام شود.

روش دوم: کل خمیر را باز کنید. کدو را داخل آن بریزید و ببندید و در قالب قراردهید و بعد از استراحت دوم در فر قراردهید.

روش سوم: خمیر را پهن کنید و کدو یا اسفناج را روی خمیر بریزید ومتناسب پخش کنید و به صورت رولت بپیچید. و در قالب قراردهید.

روش چهارم: مقداری از خمیر را با کدوهای آماده شده و سرد شده با دست ورز دهید تا کدوها جذب خمیر شوند. سپس از خمیر بردارید و به صورت گلوله در آورید. در قالب پای سیب کوچک یا مافین چرب، قراردهید و یا کل خمیر را که با کدو مخلوط نمایید و در قالب لوف بگذارید.

روش پنجم: این شیوه بیشتر برای نان اسفناج کاربرد دارد. خمیر را همانند روش قبل آماده کنید و پس از مخلوط کردن با اسفناج سه قسمت کنید و به شکل گیس درآورید و در قالب لوف قراردهید. هنگامی که با اسفناج خمیر را ورز می دهید، ممکن است به مقداری آرد اضافی نیاز باشد.

 نان اسفناج

طرز تهیه:

 روش تهیه نان اسفناج همانند نان کدو است ولی با این تفاوت که به جای کدو، اسفناج خرد شده را با کمی روغن و سیر و پیاز و ادویه و در صورت تمایل گوشت و یا سویا ی مزه دار تفت دهید. پس از سرد شدن، مواد را داخل نان ها قراردهید. فرم دار کردن نان بسته به ذوق و سلیقه خود شما دارد. نکته مهم، خمیر نان است که درست کردن آن احتیاج به مهارت و تجربه دارد.

این عکس مربوط به نان اسفناج گیس شده است به این صورت که اسفناج را خمیر خوب مخلوط نموده ام وبعد از مرحله تخمیر به سه قسمت کرده و گیس نموده ام